Reklama

PDFDrukujEmail

Senner Tuning przedstawił nowy pakiet tuningowy dla Audi S5 coupe. Niemiecki tuner zmienił wygląd białego dwudrzwiowego Audi wzorując się na flagowym modelu RS5. Wśród dodatków znalazły się przedni spojler RS5, oryginalne wloty powietrza RS5  jak również wyposażenie pojazdu.

 

Kontynuując ten sam sposób modyfikacji auto otrzymało końcowy układ wydechowych od RS5 z owalnymi końcówkami po obu stronach zaś tyłu pojazdu na klapie bagażnika został zamontowany delikatny spojler.

Senner Tuning zainstalował również nowe progi z włókna węglowego.
Obudowy lusterek również zostały wykończone carbonem. Pojazd zaopatrzony został też w jasne białe diody LED służące do podświetlania tablicy rejestracyjnej.

Senner wyposażył Audi S5 w wysokiej jakości felgi VS-XX ze stopów lekkich w czarnym kolorze o rozmiarze 9 × 20 i 10,5 x 20 cali z oponami Vredestein Ultra Sessanta 245/30R20 i 295/25R20.

{gallery}s5coupe_senner{/gallery}

Zainstalowane zostało również gwintowane zawieszenie KW, które zapewnia płynną jazdę i większy komfort.

Przedstawiany ezemplarz Audi wyposażony jest w seryjny silnik 3,0-litra V6, który, pomimo nieco mylącej nazwy „TFSI” nie jest wzmacniany przez turbosprężarki, lecz przez sprężarkę napędzaną mechanicznie, który teraz produkuje 429 KM zamiast 329 KM w standardzie. Nastąpił też wzrost momentu obrotowego z 440 Nm do 501 Nm.
Tuner usunął również elektroniczną blokadę prędkości maksymalnej stosowaną w seryjnym modelu.
Ponadto w pojeździe zainstalowano wydajniejszy sportowy filtr powietrza, dwuczęściową osłonę silnika i konwerter mocy, który zapewnia lepszą reakcję przy elektronicznym pedale gazu.

Wnętrze w tym zestaw wykańczający drzwi wykończone zostało włóknem węglowym.
Podobnie jak w Audi R8 zamontowana została kierownica sportowa, spłaszczona u dołu z łopatkami do zmiany biegów.

Senner Tuning swój kompletny pakiet wycenia na 69.990 €, w tym specjalne elementy i regulowane zawieszenie to koszt 99.700 €.