Reklama

PDFDrukujEmail

Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku firma SRT zaprezentuje model Viper w wersji Time Attack.  Źródłem napędu jest silnik V10 o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym 814 Nm. Nowością w odmianie Time Attack jest specjalnie zestrojone zawieszenie z systemem Bilstein Damptronic, który został opracowany z uwzględnieniem warunków panujących na torach wyścigowych.

Auto otrzymało również wzmocnione hamulce Brembo i lekkie obręcze aluminiowe Sidewinder II z oponami Pirelli P Zero Corsa.

O wyższą wydajność aerodynamiczną dbają dodatkowe spoilery, natomiast ciekawostką jest brak tradycyjnych logotypów ozdabiających nadwozie - w ich miejscu pojawiły się naklejki, które zdaniem producenta przyczyniają się do obniżenia masy pojazdu. W tym miejscu warto więc nadmienić, iż standardowy Viper waży 1521 kilogramów, podczas gdy odmiana jest o 3 kilogramy lżejsza.Zmiany w kabinie pasażerskiej ograniczają się do nowego motywu kolorystycznego siedzeń, deski rozdzielczej, paneli drzwiowych i kierownicy - wszystkie te elementy otrzymały przeszycia w kolorze " Crusher Orange".

Samochód wejdzie do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku w ściśle ograniczonej liczbie 33 egzemplarzy, z których każdy zostanie ozdobiony pomarańczowym lakierem nadwozia "Crusher Orange". Odmiana TA będzie kosztować 120 500 dolarów - to więcej, niż przyjdzie zapłacić za standardowego Vipera (102 500 dolarów), ale mniej, niż za wersję GTS (125 000 dolarów).

Źródło: Chrysler, informacja Mototarget.pl

oferujemy najwyższej jakości komplety wypoczynkowe skórzane stylowe i nowoczesne narożniki ławy dębowe komody witryny

sklepzakpol.pl