Reklama

PDFDrukujEmail

Świat motoryzacji od lat przyciąga swoją różnorodnością oraz otwartością. Każdy bez względu na wiek, płeć oraz stan posiadania odnajduje w nim coś dla siebie. Tu od lat angielska klasyka przeplata się z japońska technologią. To na naszych oczach rodzą się legendy motoryzacji, auta o których każdy marzy, ale niekoniecznie każdy chciałby mieć.

 

 

Do niektórych samochodów trzeba dorosnąć, a z innych nigdy się nie wyrasta. Nie wszystkie są przyjazne domorosłym majsterkowiczom – czasami wymagają szczególnej opieki ekipy profesjonalistów. Z łezką w oku patrzymy na niektóre modele, których linia produkcyjna jest już dawno zakończona, a one same stają się evergreenami. Jak się okazuje, nie zawsze musi dotyczyć to modeli z zamkniętą historią. Do współczesnych evergreenów możemy zaliczyć samochody Hondy. W tym roku swoje 40-lecie świętuje kultowy model Civic. Kilka pokoleń mogło sprawdzać jego ewoluujące możliwości i charakter. 

Hondę Civic po raz pierwszy zaprezentowano w lipcu 1973 roku jako dwudrzwiowy model . Od tego czasu odnosiła sukces za sukcesem - między innymi zdobywała przez trzy lata z rzędu nagrodę „Samochód Roku" przyznawaną przez magazyn Motor Fan.”- informuje producent.


Model ten doczekał się aż 9 generacji, sprzedał się w liczbie 21 milionów egzemplarzy, zdobył pond 60 międzynarodowych nagród. I nie jest to ostatnie słowo producenta! Wygląd auta bardzo się zmienił na przestrzeni tego czasu, dzieląc tym samym fanów na dwa obozy – miłośników kanciastej klasyki oraz tych, którzy od razu zakochali się w futurystycznych kształtach samochodu.

Długa linia życia

Chyba każdego fana motoryzacji cieszy wielogeneracyjność poszczególnych modeli różnych marek. Rynek coraz częściej wyprzedza potrzeby nabywców i dba o zrównoważony rozwój kierowców oraz aut. Udogodnienia dostępne w autach wymagają od nas wykształcania w sobie nowych umiejętności właściwego dysponowania nimi. Dlatego warto wracać do modeli. którymi kiedyś jeździliśmy i ponownie je testować, dając samemu sobie odczuć, jak ogromny postęp technologiczny jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

Na tej stronie przeczytasz więcej o historii Hondy: http://honda.pl/pl/samochody/modele/civic-5d/40-lat-hondy-civic.html