Reklama

PDFDrukujEmail

Aston Martin wystawi w najbliższym 24-godzinnym wyścigu pojazd zasilany wodorem. Będzie to pierwsze tego typu auto, które weźmie udział w międzynarodowych zmaganiach torowych. Aston Martin Hybrid Hydrogen Rapide S powstał w oparciu o model Aston Martin Rapide S  w wersji z rocznika 2013.

 

 

Samochód może być zasilany tradycyjnym paliwem, wodorem lub mieszanką paliwowo-wodorową. Na jego pokładzie umieszczono cztery zbiorniki wykonane z włókna węglowego - dwa znajdują się obok kierowcy, a pozostałe dwa w bagażniku. W każdym z nich zmieści się do 3,5 kg wodoru pod ciśnieniem 350 barów, co pozwoli na przejechanie nawet 250 kilometrów. Uzupełnieniem całości jest szyna paliwowa oraz specjalne oprogramowanie silnika. Co ciekawe, w trybie zasilania wodorem samochód wydziela jedynie parę wodną.

"Chrzest bojowy" modelu Aston Martin Rapide S Hybrid Hydrogen odbędzie się 19 i 20 majana dystansie blisko 25 kilometrów. W zmaganiach organizowanych na północnej pętli toru Nürburgring weźmie udział około 150 samochodów.

Źródło: Aston Martin, informacja Mototarget.pl