Reklama

PDFDrukujEmail

MV Agusta Rivale - długo wyczekiwany motocykl włoskiego producenta - wkrótce będzie mógł zagościć w naszych garażach. Pierwszy raz Rivale został zaprezentowany na targach EICMA 2012 i już wtedy został okrzyknięty najpiękniejszym motocyklem typu naked, jaki zawitał na targach w Mediolanie.

 

Można powiedzieć wszystko, ale na pewno nie to, że włoskie motocykle są brzydkie. Design Rivale jest naprawdę brutalny i piękny zarazem, można powiedzieć, że jednoślad został stworzony dla prawdziwych, zapalonych motocyklistów.

Trzycylindrowy silnik o pojemności 800 cm3 jest zaczerpnięty z modelu Brutale i sportowej wyścigówki F3. Oczywiście celem motocykla nie jest bicie rekordów prędkości, dlatego jednostka napędowa została w odpowiedni sposób zmodyfikowana, a jej moc wynosi 125 KM. Silnik został zamontowany w specjalnie stworzoną ramę, która jest połączeniem stali i aluminium. Masa motocykla na sucho wynosi 170 kilogramów, czyli porównywalnie do konkurencji. Potrójny wydech ma sprawić, że Rivale wyda z siebie potężny dźwięk. Ponadto motocykl został wyposażony w system MVICS (Motor & Vehicle Integrated Control System), który jest odpowiedzialny za dobór mapowania i reakcji na gaz.

 

mv augusta rivale

Nie jest jeszcze znana oficjalna data premiery, ale na pewno będzie to w tym roku. Póki co MV Agusta nie ujawniła także pełnych danych motocykla, ale można uwierzyć na słowo, że ten jednoślad porządnie zamiesza na rynku.

Źródło: Motociclismo, informacja Mototarget.pl

 

Tkaniny włoskie online. Zaprasza do naszego sklepu internetowego.

bemax.pl