Reklama

PDFDrukujEmail

Pisk opon i ryk silników przy doskonałej muzyce - tak właśnie zaprezentowała się tegoroczna Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą już tradycyjnie od wielu lat zorganizował Automobilklub Polski. Po raz pierwszy jednak piknik odbył się na terenie Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie. Tutaj mieścił się też główny sztab tegorocznej Militarnej Moto Orkiestry, jak nazwano imprezę towarzyszącą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

 

 

Podczas tegorocznej warszawskiej Moto Orkiestry na uczestników czekały takie atrakcje jak: licytacja przejażdżki czołgiem, przejazd pokazowy samochodów rajdowych, za kierownicą, których usiedli między innymi Maciej Oleksowicz, Maciej Lubiak, Felix i Paweł Tomaszek. Kierowcy pokonali trasę odcinka specjalnego Rajdu Barbórka 2014. Poza tym odbyły się pokazy samochodów wojskowych, rajdowych i zabytkowych. Można było wylicytować gadżety rajdowe i skorzystać z możliwości jazdy samochodami terenowymi i driftującymi.

W Rembertowie odbył się poza tym pokaz ratownictwa drogowego, zawody sportowe – strzelanie i rzut granatem oraz start do historycznego Rajdu Monte Carlo 2014. Piknikowi towarzyszyła doskonała muzyka w wykonaniu takich gwiazd jak BOYS, DIOX, Janusz Maleńczuk, No smoking, BeLazy, V8. Moto Orkiestrę wsparły również gwiazdy serialu „M jak miłość” – Małgorzata Pieńkowska i Joanna Jeżewska. A na koniec imprezy, Rembertów rozświetliło zwyczajowe „Światełko do nieba”.

Tradycyjnie również w Moto Orkiestrze wzięła udział Kia Motor Polska, która od lat wspiera WOŚP Jurka Owsiaka. Kia Lotos Race na Moto Orkiestrze wystawiła na licytację wyjazd na Rajd Poznański, czyli rundę Mistrzostw Polski Kia Picanto oraz przejazd „taxi” po torze „Poznań”. Można było wylicytować szkolenie w Akademii Bezpiecznej Jazdy Tomasza Kuchara oraz pakiety zaproszeń na krajową rundę KLR. Uczestnicy zobaczyli też z bliska sportową Kia Picanto, która bierze udział w wyścigach serii KLR oraz nową konstrukcję Kia - wyczynowy pro-cee’d GT.